IDY - INTERNATIONAL DAY OF YOGA - 21st June

Tarptautinė Jogos diena pasaulyje

 

   2014 m. rugsėjo 27 d. Indijos ministras pirmininkas Šri Narendra Modi kreipėsi į Jungtinių Tautų Generalinę Asamblėją (JTGA) ir paragino patvirtinti Tarptautinę jogos dieną.

   „Joga – tai neįkainojama senovės Indijos tradicijos dovana. Ji sujungia protą ir kūną, mintis ir veiksmus, apribojimus ir pasiekimus, harmoniją tarp žmogaus ir gamtos bei pasižymi holistiniu požiūriu į sveikatą ir gerovę. Jogos prasmė slypi ne fizinėse pozose, o vienystės atradime su pačiu savimi, su pasauliu ir su gamta. Joga keičia mūsų gyvenimo būdą ir ugdo sąmoningumą, todėl ji gali padėti mums prisitaikyti prie klimato kaitos. Dirbkime išvien, kad įtvirtintume Tarptautinę jogos dieną.“

   Tų pačių metų gruodžio 11 d. 193 JTGA nariai patvirtino siūlymą bendru sutarimu. Remdamosis sprendimu 177 šalys birželio 21-ąją paskelbė Tarptautine jogos diena.Pasirašytame sprendime JTGA nariai patvirtino, kad joga suteikia holistinį požiūrį į sveikatą ir gerovę, todėl būtina skleisti informaciją apie jogos privalumus. Jogos propagavimas padeda gerinti žmonių sveikatą, atneša harmoniją yra ligų ir neteisingo gyvenimo būdo sukeliamų sutrikimų prevencija.

To top